Badanie percepcji filmów reklamowych

Film reklamowy pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych i skutecznych narzędzi szeroko pojętego marketingu. Materiały audiowizualne są najprostsze w odbiorze, a co za tym idzie – informacje w nich łatwo przyswajane. Poza tym, najszybciej wywołują w nas pożądane emocje. Dodając do tego fakt, że współczesny, niezwykle nowoczesny sprzęt i technologie pozwalają tworzyć idealne pod względem wizualnym obrazy oraz rozmaite efekty, wydaje się, że nic nie jest już w stanie stanąć nam na drodze. A jednak, istnieje pewne zagrożenie. Jest nim oczywiście konkurencyjność. W dzisiejszych czasach, w każdej gałęzi biznesu, nawet biorąc pod uwagę jedynie rynek lokalny, np. w obrębie miasta Wrocław działa bardzo dużo organizacji. Stąd też, nie tak łatwo przebić się z reklamą swojego produktu. Jak sprawdzić skuteczność realizowanego spotu? Czy możemy liczyć na jakąkolwiek gwarancję, że nie wyrzucimy pieniędzy w błoto? Otóż, wystarczy pokusić się o badanie percepcji filmu reklamowego!

Na czym polega badanie percepcji filmu reklamowego?

W badaniu percepcji najważniejszą rzeczą jest dobór zróżnicowanej grupy docelowej. Optymalne są grupy mieszane, tzn. część osób, do których rzeczywiście kierowaliśmy swój spot oraz część osób przypadkowych. Badanie odbioru wyprodukowanego filmu polega na dokładnej analizie zachowania wzroku badanego. Należy sprawdzić, na co widz zwraca uwagę, na które części ekranu spogląda w danej chwili i jak reagują na nie gałki oczne. Kolejno, odbiorcy wypełniają ankietę, odpowiadając na kilka zawartych w niej pytań. Wreszcie z całości wyciąga się wnioski i podsumowuje.

Filmowa.pl - Napisz po ofertę

Jaki jest cel badania percepcji filmów reklamowych?

Badanie percepcji filmów reklamowych istnieje po to, aby umożliwić oszczędność czasu oraz pieniędzy klienta. Dzięki tak dokładnej analizie percepcji filmu reklamowego, już na początkowym etapie, tzn. jeszcze zanim rozpoczniemy produkcję, jesteśmy w stanie sprawdzić, które elementy rzeczywiście będą trafnym zagraniem, a które nie są warte pieniędzy. W końcu, zaoszczędzony budżet można przeznaczyć chociażby na zakup większej ilości czasu antenowego filmu reklamowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *