Jak powstają filmy promocyjne, które angażują widzów?

W dzisiejszych czasach poniekąd wszyscy kręcimy filmy. W dobie urządzeń mobilnych mamy dostęp do niezłej jakości sprzętu. Aby prowadzić video bloga czy po prostu uwieczniać piękne chwile z naszego życia wcale nie musimy inwestować w porządną kamerę. W zupełności wystarcza bowiem dobrej klasy smartfon. W przypadku profesjonalnych spotów reklamowych sprawa wygląda jednak nieco inaczej. Realizację materiału audiowizualnego, który posłuży nam jako wizytówka firmy należy zlecić fachowcom. Przestrzegają oni bowiem zasad pozwalających im stworzyć skuteczne filmy promocyjne.

Dopracowany, szczegółowy plan

W świecie filmowców nic nie dzieje się z przypadku. Proces produkcji filmowej bierze swój początek już na etapie pomysłu oraz tworzenia koncepcji scenariusza. Warto pamiętać, że im lepiej się przygotujemy, tym mniej przykrych niespodzianek i rozczarowań.

Filmowa.pl - Napisz po ofertę

Historia, która ciekawi, wciąga

O przyszłym sukcesie filmu promocyjnego przede wszystkim decyduje dobra historia opowiedziana w sposób interesujący, atrakcyjny. Profesjonalni filmowcy stosują wiele zabiegów, dzięki którym gotowe materiały po prostu z przyjemnością się ogląda. Stąd niezwykle ważna jest odpowiednia praca kamery, montaż zdjęć, rytm opowiadanej historii, kontrast i masa innych czynników. Nie bez znaczenia jest również doskonałe opanowanie rzemiosła, podstawowych zasad oraz zdobyte przez lata doświadczenie ekipy. Z drugiej strony, bez dobrej historii niemożliwe będzie stworzenie świetnego materiału.

Trzy etapy procesu produkcji

W świecie filmowców przyjęło się mówić, że każdy film powstaje trzy razy. Po pierwsze – na papierze podczas pisania scenariusza, po drugie – na planie zdjęciowym, po trzecie – w trakcie montażu materiału. Warto pamiętać, że błędy popełnione na pierwszym etapie czyli w scenariuszu, później niezauważone w czasie kręcenia będą się powielać i ciężko będzie nam je naprawić.

Czas i zaangażowanie

Każda osoba, która pracuje w tym zawodzie musi zdawać sobie sprawę, że proces produkcji filmów jest zajęciem pracochłonnym i czasochłonnym. Stąd też wymaga poświęcenia, świetnego przygotowania, cierpliwości i pełnego zaangażowania. Czasem nie wszystko idzie zgodnie z planem, w trakcie okazuje się, że jedną scenę trzeba wielokrotnie powtarzać. Trzeba więc brać poprawkę na nieprzewidziane zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *